واسطه پمپ آزاد البرز

واسطه پمپ چیست؟

واسطه پمپ قطعه‌ای است که مابين الکتروموتور و کلگی پمپ‌های سیرکولاتور آب نصب مي‌شود و همانطور که از نامش پیدا است نقش واسطه را بین این دو قسمت ایفا می کند تا پمپ کامل شده و بتواند وظیفه پمپاژ آب خود را به درستی انجام دهد. هر واسطه شامل یک پروانه است و تا هنگاميکه این پروانه دچار مشکل نشود، از صدمه ديدن دينام جلوگيری می‌نمايد.

نحوه تعمیر واسطه پمپ

از جمله مشکلاتی که ممکن است برای پمپ به وجود بیاید، نشت آب است که معمولاً به دلیل نداشتن روغن در واسطه می‌باشد. برای جلوگیری از این مشکل باید هر ۱۰ روز یکبار در جای مخصوص روغن، روغن بریزیم تا از خرابی و خشک ماندن آن جلوگیری شود. چنانچه واسطه خراب شود، چون تعمیر آن مقرون به صرفه نیست معمولاً واسطه را به طور کامل تعویض می کنند.

صنایع پمپ سازی آزاد البرز

از شرکت‌های فعال در تولید پمپ، می‌توان “صنایع پمپ سازی آزاد البرز” را نام برد. این شرکت از سال ۱۳۶۲ با هدف تولید انواع پمپ‌های سیرکولاتور تاسیس گردید و توانست با بهره گیری از پرسنل متخصص و کارشناسان مجرب، تجهیزات مدرن و متدهای تولید پیشرفته، به تولید محصولات با کیفیت مطلوب و استاندارد دست یابد.

محصولات تولیدی شرکت آزاد البرز

۱- پمپ سیرکولاتور

الکترو پمپ کوپله شده با کوپلینگ و واسطه جهت به گردش درآوردن آب گرم یا سرد که در تاسیسات، سیستمهای حرارت مرکزی، تهویه مطبوع، مصارف خانگی و صنعتی تا دمای ۱۲۰ درجه سانتی گراد استفاده می‌شود .

۲- پمپ اتاترم

الکتروپمپ سیرکولاتور کوپله مستقیم جهت سیرکوله کردن آب داغ تا دمای ۱۲۰ درجه سانتی گراد که در سیستم‌های تاسیساتی، تهویه مطبوع، حرارت مرکزی، مصارف صنعتی و ساختمان‌های تجاری و اداری به کار می‌روند .

۳- پمپ سانتریفیوژ(گریز از مرکز)

پمپ‌های تک قابل کوپل با کوپلینگ جهت تامین آب مصرفی شهری، صنعتی، کشاورزی، مسکونی، سیستم‌های حرارت مرکزی، تهویه مطبوع و ساخت انواع بوستر پمپ‌های آبرسانی و آتش نشانی به کار می‌روند .

۴- پمپ جکوزی

الکتروپمپ های کوپله مستقیم جکوزی جهت سیرکوله کردن آب داغ و سرد سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی، تهویه مطبوع و سیستم‌های شستشوی صنعتی از دمای ۱۰ – تا ۱۲۰ درجه سانتی گراد به کار می‌روند.

از جمله دستاوردها و اختراعات شرکت آزاد البرز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • گواهی ثبت اختراع واسطه پمپ‌های سیرکولاتور به منظور ارتقای فنی و کیفی محصولات
  • گواهی ثبت اختراع آژیر الکتروپمپ و سنسور حرارتی برای جلوگیری از سوختن دینام پمپ
  • گواهی ثبت اختراع ماساژور آبی بدون تماس آب با بدن
  • کسب تندیس کارافرین نمونه نخستین جشنواره قهرمانان صنعت
  • کسب تندیس کارآفرین نمونه سومین جشنواره قهرمانان صنعت

انواع واسطه پمپ آزاد البرز

انتخاب مدل واسطه پمپ بر اساس مدل پمپ صورت می‌گیرد. شرکت آزاد البرز ۱۲ نوع واسطه پمپ، جهت ارتقای فنی و کیفی محصولات خود تولید کرده است که در زیر مدل‌های آن به همراه شکل آورده شده است.

  1. واسطه پمپ آزاد البرز مدل “۱ S100

واسطه پمپ آزاد البرز مدل

واسطه پمپ آزاد البرز مدل

واسطه پمپ آزاد البرز مدل

واسطه پمپ آزاد البرز مدل ½ , 1 

واسطه پمپ آزاد البرز مدل ½ , 2  S45

واسطه پمپ آزاد البرز مدل

واسطه پمپ آزاد البرز مدل

واسطه پمپ آزاد البرز مدل  PD37

واسطه پمپ آزاد البرز مدل  PD38

واسطه پمپ آزاد البرز مدل  PD40

واسطه پمپ آزاد البرز مدل سوپر

واسطه پمپ ازاد البرز مدل تبدیلی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *